Lajmi Fundit
Lajmi Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Kosovë, i ftohti arrin deri në -16 gradë

kukes-boreNë Kosovë temperaturat minimale zbresin deri -16 gradë celsius, kurse maksimalet e ditës do të lëvizin në mes -5 e -2. Moti është pjesërisht i vranët dhe me diell, frynë erë nga veriu dhe veriperendimi me shpejtësi 1-4 m/s.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës parashikon se të dielen acari do dobësohet dhe se do të vinë reshjet e reja të dëborës, të cilat të herë pas hershme do të vazhdojnë deri diten e marte.

Të mërkuren do të mbajë mot me vranësira kalimtare dhe do të ketë ulje të ndjeshme të temperaturave, të cilat të enjëten do kenë pak ngritje të temperaturave maksimale.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.