Bota

Romë, një anije tregtare me 450 imigrantë, braktisur nga ekuipazhi, i afrohet Italisë

qipro-imigrante-300x200Një anije tregtare e braktisur nga ekuipazhi i saj dhe që transportonte 450 imigrantë iu afrua dje në mbrëmje brigjeve italiane, njoftuan rojat bregdetare, dy ditë pas një skenari të ngjashëm ku u përfshi një anije me 760 imigrantë në bord.

‘’Ndodhen 450 imigrantë në bordin e një anijeje, që nuk ka ekuipazh dhe që po i afrohet brigjeve të Pulias, në jug të Italisë’’, theksuan rojat bregdetare në një mesazh në rrjetin social Twitter.

Autoritetet ushtarake italiane njoftuan sot se kishin marrë kontrollin e një anijeje tregtare, braktisur nga ekuipazhi dhe që transportonte 450 imigrantë në brigjet e Kalabrisë.

Të martën, marina italiane mori kontrollin e një anijeje që trasportonte më shumë se 760 imigrantë klandestinë, që ishte nisur gjithashtu drejt brigjeve të Pulias

loading...

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close