Kosova - Rajoni

Zjarri djeg stadiumin e Mitrovicës

mitrovice-stadiumËshtë djegur mëngjesin e sotëm (e shtunë) një pjesë e stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë. Zjarri ka shpërthyer rreth orës 08:35, në tribunat dhe dhimat e zhveshjes se stadiumit të vjetër.

Raportohet se vetëm një ekip i zjarrfikësve ka shkuar te fikë zjarrin gjigant që ka përfshirë tribunën në stadiumin “Riza Lushta”.

Zjarri në stadiumin e vjetër mbetet ende jashtë kontrollit. Togeri i Policisë, Nuhi Fejza i ka thënë Kohës Ditore se zjarri ka shpërthyer papritmas, ndërsa ekipet emergjente kanë reaguar.

-Për momentin nuk i dimë shkaqet e zjarrit, ka thënë Fejza, citon Koha.

loading...

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close