Mbreti i Arabisë Saudite shtrohet në spital

Kliko per me shume info

AbdullahMbreti i Arabisë Saudite Abdullah vuan nga pneumonia dhe përkohësisht ka nevojë për frymëmarrje përmes tubave. 90 vjeçari është transferuar në një spital ushtarak në kryeqytetin Riyadh në fillim të javës pas vështirësive në frymëmarrje. Procedura e frymëmarrjes së kontrolluar deri më tani ka funksionuar normalisht.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here