Frikë nga trafikantët, prindërit izolojnë vajzat për 30 vjet

Kliko per me shume info

vajza-meksikeNë Meksikë policet kanë liruar nga banesa  dy motra, të cilat mbaheshin të izoluara nga prindërit prej gati 30 vjetësh.

Francisca Valles Campos, 35 vjeç dhe Luz Ofelia, 38 vjeç u gjetën në gjendje të mjerueshme, të kyçura në një dhomë në banesën e tyre.

Kliko per me shume info

“Në dhomën ku jetonin, ndihej një erë e tmerrshme. Gratë vuanin nga një numër i madh infeksionesh. Njëra prej motrave u shtrua në spital nga plagët që kishte në trup. Kur i gjetëm, ato ishin mbuluar vetëm me një batanije”,-kane thene perfaqesues te policisë.

Sipas mediave lokale, gratë ishin mbajtur të izoluara pasi prindërit e tyre vuajnë nga probleme mendore dhe prej vitesh jetojnë në terrorin se narkotrafikantët mund të rrëmbejnë vajzat e tyre.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here