Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Pakistan, SHBA vret 6 militantë me avionë pa pilot

pakistanNjë sulm i telekomanduar nga Shtetet e Bashkuara ka vrarë së paku gjashtë militantë në veriperëndim të Pakistanit.

Zyrtarët e sigurisë kanë thënë se droni ka hedhur dy raketa.

Njëra ka goditur kompleksin e komandantit të talibanëve pakistanez, Hafiz Gul Bahadur, në Vaziristanin Verior, ndërsa tjetra një bazë pranë të një komandanti uzbek.

Të dielën, ushtria pakistaneze ka thënë se sulmet e saj ajrore në rajonin Khiber, i cili kufizohet me Vaziristanin Verior, kanë vrarë 31 militantë.

Ushtria thotë se ka vrarë së paku 1,200 militantë prejse ka nisur ofensivën në Vaziristanin Verior pranverën e kaluar.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.