Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Publikohen pamjet brenda tragetit që mori flakë në det

0


Brindisioggi.it ka bere publike pamjet nga brenda tragetit qe mori flake ne det ne fund te dhjetorit 2014.

Videoja sipas medias italiane dëshmon kaosin që ka mbizotëruar në kuvertën e anijes. Rroba, shapka, batanije, kuti dhuratash të hedhura e mbeturina.

Autoritetet njoftojne se kërkimet po zhvillohen ende ndersa nuk janë gjetur viktima të tjera brenda ndaj numri i të vdekurve nga tragjedia shënon 11.
Trageti Norman Atlantic, tashmë i sekuestruar, i rimorkiuar nga “Marietta Barretta” dhe shoqëruar nga dy rimorkiatorë të tjerë, ka hyrë në portin e jashtëm të Brindisit.
Hetuesit kanë gjetur më pas kutinë e zezë, provën e parë për të arritur në zbulimin e shkakut të zjarrit dhe dinamikën e ngjarjeve.
Ne bordin e tragetit te linjes Greqi-Itali ndodheshin 478 persona ne momentin e renies se zjarrit, perfshi edhe 15 shtetas shqiptare.

Leave A Reply

Your email address will not be published.