Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Mercedes Benz zbulon supermakinën e së ardhmes…

benz-ardhmeNë panairin e elektronikës CES në Las Vegas, ylli i mbrëmjes nuk ishte ndonjë celular apo televizor, por një makinë.

Mercedes ka prezantuar makinën e të ardhmes. Modeli F015 në të ardhmen do të udhëtojë krejt vetëm.

Mercedes thotë se ideja qendrore është që makina shkëmben vazhdimisht informacion me pasagjerët dhe botën e jashtme.

Drejtuesit e kompanisë thonë se në të ardhmen i gjithë investimi do jetë tek udhëtimi i makinës në mënyrë autonome.

Makina do komunikojë edhe me kalimtarët, diçka e rrallë. Sistemi i sediljeve brenda në makinë do jetë krejt i ndryshëm. Ato do mund të rrotullohen.

Mercedes beson se në të ardhmen, numri i megaqyteteve do rritet ndjeshëm, ndaj një makinë e tillë do jetë e nevojshme.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.