Ahmeti: Kriminelët e luftës, ose burgosen ose arratisen

Kliko per me shume info

ahmKryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti, thekson se krimineli nuk bënë të kthehet në vendin e krimit. Ai këto komente i ka bërë në Facebook duke komentuar arrestimet e aktivistëve të lëvizjes Vetëvendosje (LVV) në qytetin e Gjakovës të cilët protestuan kundër vizitës së serbëve në këtë qytet. Ai në rrjetin social Facebook ka shkruar se “mos u thirrni në vlera evropiane sepse në Evropë kriminelët e luftës janë ose në burg ose të arratisur nëpër vende të largëta”. “Respekt për aktivistët dhe qytetarët e Gjakovës që protestuan kundër kësaj vizite. Njëherit bëj thirrje të lirohen protestuesit e arrestuar sa më pare”, ka shkruar Ahmeti. RTK

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here