Krishtlindjet ortodokse, presidentja dhe kryeministri sot në Deçan

Kliko per me shume info

jahhagaPresidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, bashkë me kryeministrin e Kosovës, Isa Mustafën, do të jenë sot për vizitë ne Deçan.

Atje, të dy do të jenë me rastin e Krishtlindjeve Ortodokse.

Kliko per me shume info

Kështu kanë bërë me dije kumtesat zyrtare nga Presidenca dhe Kryeministria.

Për këto festa në Kosovë po qëndron edhe Ministri i Punës, Punësimit dhe Çështjeve Sociale në Serbi, Aleksandar Vulini.

Ai, së bashku me shumë qytetarë të tjerë janë ndaluar një ditë më parë që të vizitojnë Kishën Ortodokse në Gjakovë, ndërsa në mbrëmje ka kryer ritualet e kësaj feste në fshatin Zoqishtë të Rahovecit dhe atje ai e ka krahasuar Kosovën me Shtetin islamik në Siri, pasi një grip qytetarësh nuk lejuan vizitën e serbëve në këtë qytet.

 

loading...

1 COMMENT

  1. Udheheqsia e Kosoves po dojne me u ba ma ortodoks se popi i shkaut ,po leni kito mbeturina te shkaut mos u merrni ma ta se krejt serrbet jane kriminela ,kita duhet mi ba sapun qyshe i ka bere hitleri .

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here