Lajmi i fundit

Sulmi në Francë, Bushati: Akt i rëndë terrorist

bushati_unMinistria e Punëve te Jashtme e Republikës se Shqipërisë dënon me vendosmëri atentatin e ndodhur sot ne selinë e revistës “Charlie Hebdo” ne Paris, si një akt i rende terrorist qe tronditi popullin francez dhe gjithë komunitetin e medias botërore. Ministria e Punëve te Jashtme nënvizon se asgjë nuk mund te justifikoje sulmin ndaj fjalës se lire. Republika e Shqipërisë bashkohet me dhimbjen e popullit francez dhe i shpreh ngushëllimet me te sinqerta familjareve te viktimave dhe autoriteteve franceze.

loading...

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close