Aktualitet

Durrës, Llambi Prifti kapet me armë e 133 kilogramë drogë

droge-armePolicia e Durresit beri me dije se ka arrestuar një person me lëndë narkotike dhe municione.

Referuar burimeve zyrtare mesohet se pas një hetimi katërmujor, pas mesditës së sotme, u bë arrestimi në flagrancë i 39-vjeçarit Llambi Prifti, me banim në Durrës.

Burimet kane thene se 39-vjeçarit iu gjetën dhe iu sekuestruan në cilësinë e provës materiale 133.5 gramë heroinë, një krehër automatiku model 56 me 26 fishekë luftarakë, një peshore elektrike dhe katër telefona celularë.

Meoshet se hetimet kanë filluar prej katër muajsh, për shkak të informacioneve të marra lidhur me aktivitetin kriminal të Priftit. Blutë e Durrësit po punojnë për identifikimin e bashkëpunëtorëve të mundshëm të 39-vjeçarit gjatë aktivitetit të tij.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
Tags

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close