VIP

Elsa Lila dhe Albina Kelmendi mbajnë koncert në Pejë

albinaElsa Lila muaj më parë kishte deklaruar se talentja pejane, Albina Kelmendi, e ka befasuar me performancën.

“Unë dua të them vetëm diçka nëse ti nesër e bënë një koncert kudo qoftë, Tiranë, Prishtinë, Pejë, New York, unë jam e para që shkoj e paguaj biletën, sado që marr borxh me ardh metë pa. Ti je një artiste. Ti interpreton. Ti e ngrite gjithë sallën në këmbë. Ti na vibrove ne sa që unë jam ende e shokuar”, kishte premtuar Elsa.

Dhe si duket këngëtarja e ka mbajtur fjalën, pasi që ka vendosur të mbajë një koncert në qytetin pejan së bashku me Albina Kelmendin, i cili event ka moton “Ta presim Bishën”.

Eventi do të zhvillohet në palestrën sportive “Karagaçi” dhe do të filloi në ora 20:00, ndërsa hyrja është falas.

Koncerti do të mbështet nga Kuvendi Komunal i Pejës dhe shumë kompani të tjera.

Kujtojmë se Albina Kelmendi ishte një zë brilant i edicionit të sivjetmë të ‘The Voice’ dhe pavarësisht se nuk triumfoi, ajo ka thënë se do të merret me muzikë të mirëfilltë shqipe.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close