Fiton Interi, shtyhet debutimi i Shaqirit

Kliko per me shume info

interi2015Interi ka arkëtuar tri pikë të mëdha në garën për të siguruar një vend që çon në Ligën e Kampionëve. “Nerazurët” të dielën kanë mundur Genoan me rezultat 3-1, në kuadër të xhiros së 18-të të Serisë A.

Skuadra e Roberto Mancinit qysh nga fillimi i ndeshjes e kërkoi më shumë fitoren të cilën e arriti me golin e Rodrigo Palacio në minutën e 12-të, Mauro Icardi në minutën e 39-të dhe Nemanja Vidiç në minutën e 88-të, kurse golin e vetëm për mysafirët e realizo Armando Izzo në minutën e 85-të.

Është shtyre debutimi i përforcimit te ri i Interit, Xherdan Shaqirit, i cili pak ditë më parë u transferua tek inernistët nga Bayern Munich.

Kliko per me shume info

Inter pas kësaj fitore ngjitet në pozitën e tetë më 25 pikë, dy më pak se Genoa zë vendin e gjashtë.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here