Lajmi Fundit
Lajmi Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Rinis bora në zonat malore, dëmtohet rrjeti elektrik

bore-dardheRenia e temperaturave është shoqëruar sot në zonat malore të vendit me rikthimin e reshjeve të dëborës. Zona me më shume reshje është në qarkun e Kukësit dhe Dibrës.

Sipas te dhenave nga ARSH asnje rruge nacionale nuk eshte bllokuar edhe per shkak se po punohet me mjetet debore pastruese per te mbajtur te hapur kalimin.

Ne Rrugen e Kombit raportohet se levizja eshte pa zinxhire dhe katër mjete dëbore pastruese kanë hapur kalimin. Gjithashtu raportohet se te hapura jane te gjithe rruget e tjera ne te cilat eshte duke u punuar me mjete.

Sipas raportimit te Shtabit te Emergjencave ne kete qark i bllokuar eshte vetem aksi qe lidh komunen Arren. Nderkohe qe serish raportohen demtime te rrjetit te energjise elektrike per shkak te rrezimit te shtyllave dhe keputjes se linjave.

Per kete arsye mungoi energjia prej mbremjes se djeshme deri sot ne mengjes, ne pjesen me te madhe te qytetit te Kukesit, ne rrethin e Hasit dhe ne komunen Shtiqen.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.