Aktualitet

Rrugorja në aksion, arreston 12 shoferë të dehur, pezullon 188 leje drejtimi

rrugorjaaaPolicia Rrugore në Tiranë pezullon 158 leje drejtimi.

Bëhet fjalë për një aksion policor të zhvilluar gjatë kësaj fundjave ku gjatë kontrolleve, policia ka konstatuar drejtues mjetesh që kishin konsumuar alkool, duke iu hequr kështu lejen e drejtimit.

Policia ka arrestuar ndërkaq edhe 12 drejtues mjetesh në gjendje të dehur.

Po kështu, janë pezulluar edhe 130 leje të tjera drejtimi për shkelje të semaforit të kuq.

 

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close