VIP

Prezantuesi i njohur italian merr shetësinë shqiptare

prezantuesi-greggioPrezantuesi i njohur ne Itali, Ezio Greggio ka marrë shtetësinë shqiptare.

Me kërkesë të vetë personalitetit italian, presidenti Bujar Nishani i ka dhënë shtetësinë shqiptare me dekret të vecantë.

Greggio ka indur në 7 prill 1951 në Cossato të Italisë dhe është i njohur si autor programesh të famshme në Itali si regjisor, prezantues, shkrimtar komik etj.

Ai ka autorësinë e emisionit “Striscia la notizia” që në serinë e parë të tij.

Në një listë me 15 dhënie shtetësie shqiptare për shtetas që e kanë kërkuar klëtë gjë emri i personalitetit italian është në numrin rendor 6 në dekretin e presidentit.

 

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Artikuj te ngjashem

2 komente

  1. po ky presidenti sakat pse nuk u jep nenshtetesine shqiptareve te Lugines, Kosoves e Maqedonise por u jep italianeve qe fshijne …….me pasaporten shqiptare, apo ka vendosur te hape ndonje bisznes te mafias italiane ai gazetari i leshit dhe tani ky i jep nenshtetesine ??????

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close