Bllokohen 633 kilogramë drogë, arrestohet shqiptari me tre italianë

Kliko per me shume info

droge-italiNjë mjet lundrues është konfiskuar dhe 4 persona janë arrestuar pas një operacioni ndaj këtyre personave që dyshoheshin si trafikantë droge në Itali.
Sipas mediave, të arrestuarit janë 3 italianë dhe një shqiptar, të cilët janë të moshës 30-40 vjeç. Operacioni është bërë nga Guardia di Financa e Brindizit në qytetin e Leçes.

Autoritetet italiane fillimisht kanë ndaluar këta shtetas të cilët po lëviznin drogën nga barka në një mjet të tipit furgon.
Gjatë kontrollit të dy mjeteve është gjetur 612 kilogramë marijuanë si dhe 21 kilogramë hashash.

Kliko per me shume info
loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here