Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Studimi: Shoqet të lënë pa seks!

auto_shoqet1419438402Femrat që kanë më shumë miq dhe kolegë meshkuj bëjnë më shumë seks me partnerët e tyre, se sa ato që kanë më shumë mikesha apo kolege femra. Studimi u bë me 393 meshkuj, të cilët ishin në një mërrëdhënie të gjatë, dhe rezultatet treguan se ato femra që kishin më shumë miq meshkuj, bënin shumë herë më shumë seks se ato që kishin mikesha femra.

Studimet tregojnë se meshkujt janë më të “ngjallur” seksualisht kur e dashura e tyre është e rrethuar nga shumë meshkuj.

Por kjo nuk do të thotë se ata dëshirojnë që ato t’i tradhëtojnë.

“Kjo tregon se në rastet kur partnerja e tyre është e rrethuar nga meshkuj, ata, në mënyrë të pandërgjegjshme, duan të bëjnë sa më shumë seks duke u futur në një garë”, thotë Michael Pham, drejtuesi i këtij studimi.

Studiuesit thonë se është krejt normale, dhe meshkujt vetë nuk e kuptojnë se çfarë po bëjnë, u vjen në mënyrë instinktive.

Studimet të ngjashme janë bërë te qeniet johumane, duke vënë re se prania e meshkujve të tjerë, bënte që të niste një “kompeticion sperme”. Ky është studimi i parë që kryhet te njerëzit dhe vërteton të njëjtat sjellje si të kafshët.  FEMRA.CH

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.