Kosova - Rajoni

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s të premten në Kosovë

NATONjoftohet se të premten, më 23 janar, sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, do të vizitojë Kosovën. Sipas njoftimit ai gjatë vizitës në vendin tonë ai do të takohet me komandantin e KFOR-it, gjeneral major Francesco Paolo Figliuolo.

Po ashtu, ai do të takohet edhe me trupat e KFOR-it dhe përfaqësuesit kryesorë të bashkësisë ndërkombëtare në Kosovë.

Sekretari i Përgjithshëm pritet të ketë takime me presidenten Atifete Jahjaga, kryeministrin Isa Mustafa, zëvendëskryeministrin Hashim Thaçi, ministrin Branimir Stojanoviq dhe Haki Demollin.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close