Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Ambasada e SHBA, qytetarëve amerikanë: Të shtunën, shmangni zonat e demonstrimeve

JACOBSONAmbasada amerikane në Prishtinë informon qytetarët amerikanë që të jenë të kujdesshëm në lidhje me protesta që do të mbahen të shtunën në Prishtinë dhe në qytetet tjera të Kosovës.

“Demonstratat që kanë për qëllim të jenë paqësore mund të kthehen në konfrontuese dhe të përshkallëzohen në dhunë. Ju duhet të shmangin zonat e demonstrimeve”, thuhet në njoftimin e ambasadës.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.