Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Deputetja gjermane mëson si të përdoret paraja publike

deputeteBettina Hagedorn, kryetare e Komisionit Parlamentar për Auditim në Bundestagun gjerman, ishte pjesëmarrëse në takimin e sotëm të mbledhjes së komisionit për Mbikëqyrjen e Financave Publike në Kuvendin e Kosovës.

Mysafirja nga Gjermania i tregoi nikoqirëve për përvojat, pastaj modalitetet, mënyrat dhe metodat e mbikëqyrjes së financave publike në shtetin gjerman në mënyrë që kjo para të përdoret pa u keqpërdorur, por edhe si të rritet besimi i qytetarëve nëpër institucione, transmeton kp.

Ajo gjithashtu dha rekomandime se si mund të avancohet puna e këtij Komisioni në të ardhmen.

Homologia Hagedorn ka shprehur kënaqësinë e saj që është e pranishme në këtë komision për të shkëmbyer së bashku përvojat e ndërsjella në mes dy shteteve.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.