Deputetja gjermane mëson si të përdoret paraja publike

Kliko per me shume info

deputeteBettina Hagedorn, kryetare e Komisionit Parlamentar për Auditim në Bundestagun gjerman, ishte pjesëmarrëse në takimin e sotëm të mbledhjes së komisionit për Mbikëqyrjen e Financave Publike në Kuvendin e Kosovës.

Mysafirja nga Gjermania i tregoi nikoqirëve për përvojat, pastaj modalitetet, mënyrat dhe metodat e mbikëqyrjes së financave publike në shtetin gjerman në mënyrë që kjo para të përdoret pa u keqpërdorur, por edhe si të rritet besimi i qytetarëve nëpër institucione, transmeton kp.

Kliko per me shume info

Ajo gjithashtu dha rekomandime se si mund të avancohet puna e këtij Komisioni në të ardhmen.

Homologia Hagedorn ka shprehur kënaqësinë e saj që është e pranishme në këtë komision për të shkëmbyer së bashku përvojat e ndërsjella në mes dy shteteve.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here