Prishtinë, protesta kundër Jabllanovicit, në mbrojtje të Trepcës

Kliko per me shume info

rama-trepcaNë Prishtinë do të protestohet sot kundër Jabllanovicit dhe në mbrojtje të Trepçës. Protesta është organizuar nga Lëvizja Vetëvendosje, ndërsa thirrjes për pjesëmarrje i janë bashkuar edhe subjekte e organizata të tjera.

Protesta synon të bëjë thirrje për shkarkimin e ministrit për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës, Aleksandar Jabllanoviq, i cili i ka quajtur “egërsira” nënat protestuese në Gjakovë.

Kliko per me shume info

Jabllanovic ka kërkuar falje për komentet. Përmes protestës po ashtu pritet të kërkohet shpallja e kombinatit Trepça ndërmarrje publike.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here