Kosova - Rajoni

Vetëvendosja përgatitet për protestë, mobilizohet edhe policia

vetevendosjaAktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje kanë nisur përgatitjet për protestën e sotme. Ata tashmë kanë nisur të bartin pllakatat dhe të dërgojnë mjetet teknike për të mbajtur fjalime në sheshin e kryeqytetit.

Derisa aktivistët e Vetëvendosjes po bëjnë përgatitjet për protestë, Policia e Kosovës po i monitoron ata në çdo hap.

Një patrullë e policisë aktualisht ndodhet përballë Bibliotekës Kombëtare në Prishtinë, prej ku do të nisen protestuesit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close