Vetëvendosja përgatitet për protestë, mobilizohet edhe policia

Kliko per me shume info

vetevendosjaAktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje kanë nisur përgatitjet për protestën e sotme. Ata tashmë kanë nisur të bartin pllakatat dhe të dërgojnë mjetet teknike për të mbajtur fjalime në sheshin e kryeqytetit.

Derisa aktivistët e Vetëvendosjes po bëjnë përgatitjet për protestë, Policia e Kosovës po i monitoron ata në çdo hap.

Kliko per me shume info

Një patrullë e policisë aktualisht ndodhet përballë Bibliotekës Kombëtare në Prishtinë, prej ku do të nisen protestuesit.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here