Merkel telegram urimi për kryeministrin e ri grek Aleksis Tspiras

Kliko per me shume info

merkel-tsiprasNje telegram urimi per fitoren e kryeministrit te ri grek, Aleksis Tspiras e ka derguar edhe kancelarja gjermane Angela Merkel.

Nder te tjera ne urimin adresuar qeverise se re ne Greqi, Merkel i uron suksese kryeministrit Cipras dhe shprehet optimiste e kerkuese per nje bashkepunim dypalesh te forcuar,mes vendeve ne te ardhmen.

Kliko per me shume info
loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here