Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Merkel telegram urimi për kryeministrin e ri grek Aleksis Tspiras

merkel-tsiprasNje telegram urimi per fitoren e kryeministrit te ri grek, Aleksis Tspiras e ka derguar edhe kancelarja gjermane Angela Merkel.

Nder te tjera ne urimin adresuar qeverise se re ne Greqi, Merkel i uron suksese kryeministrit Cipras dhe shprehet optimiste e kerkuese per nje bashkepunim dypalesh te forcuar,mes vendeve ne te ardhmen.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.