Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Zbulohen emrat e parë të dy ministrave grekë

parlamenti grekSot pritet te publikohet perberja e re e qeverise se ardhshme greke te drejtuar nga Aleksis Tsipras. Abcneës arrin qe te mesoje emrat e pare te kabinetit te ri.

Keshtu, ish-pedagogu, Janis Varoufakis do te jete ministri i ri i Financave, ndersa ministria e Mbrojtjes do te drejtohet nga Panos Kamenos, kreu partise “Greket e pavarur“.

Skema e re e qeverise do te bazohet ne bashkimin e disa ministrive dhe shkurtimin e disa te tjerave.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.