Zbulohen emrat e parë të dy ministrave grekë

Kliko per me shume info

parlamenti grekSot pritet te publikohet perberja e re e qeverise se ardhshme greke te drejtuar nga Aleksis Tsipras. Abcneës arrin qe te mesoje emrat e pare te kabinetit te ri.

Keshtu, ish-pedagogu, Janis Varoufakis do te jete ministri i ri i Financave, ndersa ministria e Mbrojtjes do te drejtohet nga Panos Kamenos, kreu partise “Greket e pavarur“.

Kliko per me shume info

Skema e re e qeverise do te bazohet ne bashkimin e disa ministrive dhe shkurtimin e disa te tjerave.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here