Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Mancini surprizon Xherdan Shaqirin

mancini-shaqiriRoberto Mancini pritet ta zgjedh Xherdan Shaqirin para Lukas Podolskit për garën e Europa Leagues.

Trajneri i Interit, Roberto Mancini, ende nuk ka vendosur se cilin nga futbollistët e ri, Xherdan Shaqirin apo Lukas Podolskin, do ta përfshij në listën e lojtarëve për Europa League.

Por, sipas portalit inter-news.it, strategu italian pritet ta zgjedh mesfushorin kosovar, pra reprezentuesit të Gjermanisë.

Sipas këtij portali, Mancini nuk e ka asnjë lojtar me karakteristika të ish anëtarit të Bayern Munichut, dhe për këtë do ta përfshijë në listë.

Shaqiri u transferua nga Bayern Munich në Inter, derisa Lukas Podolski është i huazuar nga Arsenali deri në fund të sezonit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.