FOTOLAJM

Pamjet mahnitëse nga Ujëvara e Niagarës

Alpinisti Will Gadd ka qenë i pari që është ngjitur në akujt e krijuar në Ujëvarën Niagara.Më poshtë ju sjellim disa fotografi të bëra gjatë ngjitjes së Gadd në Ujëvarë nga SIPA/WENN.com.

Ujëvarat e Niagarës paraqesin një masiv të ujëvarave të cilat gjenden në lumin e Niagarës, në pjesën lindore të Amerikës Veriore, në kufirin në mes SHBA-ve dhe Kanadasë.

Ujëvarat e Niagarës përbëhen nga tri ujëvara të ndara, edhe pse nuk janë mjaft të larta, ato janë mjaft të gjëra. Me më tepër se 168.000 metër kub ujë në minutë, këto ujëvara janë një ndër më të dalluarat dhe më të njohurat në botë.

loading...

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close