Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Ndeshja në Poloni, Nuri Seferi mundet me pikë

nuri-seferiiiNuri Seferi ka pasuar humbje nga përballja me polakun Krzysztof Glowackit, pasi 12 raundeve më i mirë foli boksieri polak falë pikëve që i ka grumbulluar përgjatë gjithë kohës.

Boksieri shqiptar Nuri Seferi, më shumë ishte i fokusuar në mbrojtje dhe goditjet e tij ishin me të rralla në drejtim të kundërshtarit.

Polaku tash do të boksoj në finale për titullin kampion të botës në versionin WBA në kategorinë Kruzer.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.