Ndeshja në Poloni, Nuri Seferi mundet me pikë

Kliko per me shume info

nuri-seferiiiNuri Seferi ka pasuar humbje nga përballja me polakun Krzysztof Glowackit, pasi 12 raundeve më i mirë foli boksieri polak falë pikëve që i ka grumbulluar përgjatë gjithë kohës.

Boksieri shqiptar Nuri Seferi, më shumë ishte i fokusuar në mbrojtje dhe goditjet e tij ishin me të rralla në drejtim të kundërshtarit.

Polaku tash do të boksoj në finale për titullin kampion të botës në versionin WBA në kategorinë Kruzer.

Kliko per me shume info
loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here