Lajmi i fundit

Rrugët, ARRSH: Reshjet e shiut e borës, ja situata në gjithë vendin

ngrica-rrugeAutoriteti Rrugor Shqiptar (ARRSH ) dhe Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor (DPSHTRR) per akset kryesore raportojne se nuk paraqiten probleme, rekomandohet kujdes per shkak reshjeve dhe permbytjeve gjate fundjaves.

Rekomandohet shmangie e qarkullimit ne disa nga akset nacionale ne vend.

ARRSH dhe DPSHTRR kërkojnë mirëkuptimin e të gjithë drejtuesve të mjeteve, për të zbatuar rregullat e

qarkullimit dhe njoftojnë sot për gjendjen e akseve rrugore dhe kalueshmërinë e mjeteve në to.

Bëhet me dije se për ditën e sotme deri në orën 09:00, situata e kalueshmërisë së akseve rrugore paraqitet si më poshtë:

Qarku Tiranë

Ka reshje shiu ne te gjithe qarkun.

Qarkullimi kryhet normalisht ne te gjitha akset e ketij Qarku.

Te behet kujdes ne levizje dhe te respektohet sinjalistika.

Durres

Nuk ka probleme ne akset e ketij qarku.

Te behet kujdes ne qarkullim, pasi ka trafik ne akset e ketij qarku.

Elbasan

Ka reshje shiu te dendura.

Aksi Librazhd-Stebleve eshte i hapur.

Qarkullimi eshte normal ne aksin Elbasan-Librazhd-Qafe Thane.

Aksi Elbasan – Gjinar. Momentalisht i bllokuar per shkak te çedimit prej me shume se 1.5 m te trupit

te rruges ne fshatin Shelcan. I nderprere qarkullimi ne kete pike. Po punohet per riparimin provizor te

çedimit te trupit te rruges.

Aksi Cerrik-Banje-Gramsh eshte i bllokuar per shkak te daljes se lumit Devoll.

I gjithe aksi Librazhd – Stebleve qarkullohet pa zinxhire.

loading...

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close