Van Gaal tregon vendimin e rëndësishëm për Adnan Januzajn

Kliko per me shume info

van gaalTrajneri i Manchester United, Louis Van Gaal, ka lavdëruar shqiptarin nga Kosova Adnan Januzaj pas paraqitjes kundër Leicesterit.

Holandezi deklaroi se Adnani e tregoi vetën në stërvitje për ta fituar një vend në përbërjen e parë të skuadrës së tij.

Kliko per me shume info

“Ai ka shumë talent, por ai duhet ta tregojë atë si në ndeshje ashtu edhe në stërvitje. Unë nuk e bëj formacionin, e bëjnë vetë lojtarët”, u shpreh Van Gaal.
“Unë duhet ta krahasoj Januzajn me Juan Matan dhe tani e zgjodha Januzajn. Konkurrenca është e madhe dhe sigurisht se është më problem për t’u kontrolluar nga lojtarët”, shtoi tutje holandezi.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here