Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Van Gaal tregon vendimin e rëndësishëm për Adnan Januzajn

van gaalTrajneri i Manchester United, Louis Van Gaal, ka lavdëruar shqiptarin nga Kosova Adnan Januzaj pas paraqitjes kundër Leicesterit.

Holandezi deklaroi se Adnani e tregoi vetën në stërvitje për ta fituar një vend në përbërjen e parë të skuadrës së tij.

“Ai ka shumë talent, por ai duhet ta tregojë atë si në ndeshje ashtu edhe në stërvitje. Unë nuk e bëj formacionin, e bëjnë vetë lojtarët”, u shpreh Van Gaal.
“Unë duhet ta krahasoj Januzajn me Juan Matan dhe tani e zgjodha Januzajn. Konkurrenca është e madhe dhe sigurisht se është më problem për t’u kontrolluar nga lojtarët”, shtoi tutje holandezi.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.