Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Fier, dy zyrtarë të Hipotekës arrestohen për korrupsion

policia-fierPolicia e Fierit ka arrestuar një ish-regjistrues dhe një inxhinier të Zyrës së Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme (ZRPP).

Sipas burimeve zyrtare medohet se janë vënë në pranga ish-regjistruesi Aleksandër Myrtaj dhe inxhinieri Kastriot Rakipaj.

Dy zyrtarët e ZRPP-së akuzohen për korrupsion pasiv.

1 Comment
  1. nofka says

    Kacit shume mira ia bene me tjetersoi pronen me dokumenta fallco,

Leave A Reply

Your email address will not be published.