Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Kakavijë, ndalohen 63 klandestinë

kakavije14Policia Gjirokastrëës ka bërë të mundur ndalimin e 63 klandestinëve nga Siria, Eritre e Sudani.

Burime policore njoftojnë se klandestinët janë kapur në mesnatë në fushën e Glinës.

Gjithashtu gjatë natës Policia Kufitare ka arrestuar D. Metushi 38 vjeç nga Përmeti dhe ka shpallur në kërkim E. B. Arrestimi është bërë pasi janë kapur në flagrancë duke transportuar 5 shtetas Sirianë nga territori grek në atë shqiptar./

Leave A Reply

Your email address will not be published.