Berisha: Këshilli i vrasjeve me porosi thërriti Kryeprokurorin duke i thënë “heto po deshe”

Kliko per me shume info

beriIsh-Kryeministri Sali Berisha u shfaq përmes një mesazhi në rrjetin social Facebook për të komentuar zhvillimet e fundit në vend. “Keshilli i vrasjeve me porosi therret Prokurorin e Pergjithshem ne kryeministri me temen: heto po deshe!! Te dashur miq, Keshilli i vrasjeve me porosi ne krye te parlamentit dhe ekzekutivit, Meta -Rama -Tahiri – Braho, therrasin sot ne kryeministri Prokurorin e Pergjithshem me temen: Hajde dhe na heto po deshe!!!”, shkruan Berisha.

I bej thirrje Presidentit te Republikes, vijon ai, te marre çdo mase per te garantuar veprimtarine normale te Prokurorise se Pergjithshme, ne kushtet kur kupola e krimit po ben cdo gje te destabilizoje vendin. “I bej thirrje Prokurorit te Pergjithshem qe ne keto momente kritike per shoqerine shqiptare te hetoje dhe te ndjek penalisht te gjitha ata zyrtare te lart te implikuar ne nje projekt makaber qe do te zhyste vendin ne nje konflikt civil te papare. Ju bej thirrje qytetareve te ngrihemi fuqishem per te shpetuar vendin, shoqerine tone nga kreret e krimit qe drejtojne sot Parlamentin dhe qeverine e Shqiperise!! sb”, perfundon Berisha.

Kliko per me shume info
loading...

4 COMMENTS

  1. shqiperia dhe politika do jete kritike deri ne momentin qe ti do heshtesh dhe do qerohesh njehere e mire nga kjo bote!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here