Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Rama sot në Vlorë pas përmbytjeve, i dhuron shtëpi të re një familje

RAMAKryeministri i vendit Edi Rama i shoqëruar nga Ministri i Mirëqënies Sociale, Erion Veliaj, ndodhet sot në qytetin e Vlorës ku po inspekton situatën e post përmbytjeve në këtë rreth

Kreu i qeverisë i dhuroi çelësat e shtëpisë së rikonstrukuar një familje nga fshati Novoselë, banesa e cilës e dëmtua masivisht nga vërshimet e Vjosës.

Shefi i mazhorancës pritet të vizitojë të gjithë fshatrat e përmbytur të kësaj zone, ku dhe do shohë nga afër finalizimin e e procesit të shpërndarjes së ndihmave si dhe atë të vlerësimit dhe kompensimit të dëmeve.

 

 

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
2 Comments
  1. Jola says

    o Edi, je yll bote! te adhuroj!

    1. armando says

      Te pelqen se eshte i gjate….Bos droge dhe mafios eshte o e uruar…

Leave A Reply

Your email address will not be published.