Rama sot në Vlorë pas përmbytjeve, i dhuron shtëpi të re një familje

Kliko per me shume info
RAMAKryeministri i vendit Edi Rama i shoqëruar nga Ministri i Mirëqënies Sociale, Erion Veliaj, ndodhet sot në qytetin e Vlorës ku po inspekton situatën e post përmbytjeve në këtë rreth

Kreu i qeverisë i dhuroi çelësat e shtëpisë së rikonstrukuar një familje nga fshati Novoselë, banesa e cilës e dëmtua masivisht nga vërshimet e Vjosës.

Shefi i mazhorancës pritet të vizitojë të gjithë fshatrat e përmbytur të kësaj zone, ku dhe do shohë nga afër finalizimin e e procesit të shpërndarjes së ndihmave si dhe atë të vlerësimit dhe kompensimit të dëmeve.

Kliko per me shume info

 

 

loading...

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here