Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Tom Doshi kërcënoi dy ministra të Ramës në selinë e PS?

doshiiiMediat ne Tirane raportojne sot se kohet e fundit gjate debateve dhe konflikteve ne PS, deputeti Tom Doshi ka kercenuar dy ministra te qeverise se Partise Socialiste.

Gazeta “Panorama” raporton se kupa për përjashtimin e Doshit, është mbushur pasi ai ka fyer dhe ka kërcënuar ministrat Lindita Nikolla dhe Ditmir Bushati.

Sipas kësaj gazete, Tom Doshi e ka marrë Nikollën në telefon dhe i ka kërkuar llogari për arsimin në Shkodër.

Ai ka nisur të kërcënojë dhe ofendojë ministren, e cila ka raportuar te kryeministri Edi Rama.

E njëjta gjë duket se ka ndodhur edhe me ministrin Ditmir Bushati.

Doshi i ka kërkuar një emërim në Ministrinë e Jashtme, dhe pasi kjo gjë nuk ka ndodhur, ai e ka fyer dhe kërcënuar atë.

Madje, “Panorama” shkruan se Doshi ka tentuar që ta godasë Bushatin në ambientet e selisë së PS-së

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.