Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Ambasadori i SHBA Donald Lu takim me Presidentin Nishani

nishaniNjë e mërkurë e ngjeshur me takime zyrtare. Ambasadori i SHBA-ve në vendin tonë po zhvillon një takim me Presidentin e Republikës Bujar Nishani.

Takimi nisi rreth orës 12:30 dhe vjen menjëhërë pas dy takimeve që u zhvilluan në kryesinë e kuvendit të Kryeminisrit Rama me Ilir Metën dhe të kryeparlamentarit Meta me deputetë dhe ministra të LSI. Por po ashtu ky takim vjen një ditë pasi Donald Lu u takua me kryeopozitarin Lulzim Basha.

Nuk dihet nëse takimi i ambasadorit Lu me Nishani ka lidhje me akuzat e Doshit ndaj Ilir Metës, pasi nuk kishte një njoftim zyrtar.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.