Aktualitet

Vrasja në Roms të Mallakastrës, “arrest me burg” Engjell Hodajt

gjykateGjykata e Fierit vendosi “arrest me burg” për 32-vjeçarin Engjëll Hodaj, i cili vrau një person dhe plagosi një tjetër në fshatin Roms të Mallakastrës. Ngjarja ndodhi në një lokal në qëndër të fshatit. 30-vjeçari Engjëll Hodaj qëlloi me çifte dy bashkëfshatarë te tij, duke lënë të vdekur Eduart Zotajn, 21 vjeç, dhe plagosi Blerim Beqirajn, 30 vjeç, që të dy banorë të fshatit Roms. Policia tha se ngjarja ndodhi pas një sherri për motive të dobëta mes autorit dhe viktimës pasi kishin konsumuar sasi të konsiderueshme pjjesh alkoolike.

loading...

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close