Uncategorized

Europiani i peshëngritjes, pranohen dy sportistë nga Shqipëria

europiani-peshengritjeFederata Europiane e peshengritjes ka pranuar që Shqipëria të ketë përfaqësuesit e saj në Tbilis.

Në faqen zyrtare të kësaj Federate, vërehet se Shqiponja Brahja në 48 kg dhe Erkand Qerimaj në 77 kg do të jenë dy peshëngritësit e vetëm shqiptarë që do të kemi në Europianin e prillit që do të organizohet në Gjeorgji.

Pak ditë më parë, mediat publikuan një mail të sekretarit të përgjithshëm të Federatës Europiane, Hasan Akush, ku thuhej se ne rrezikonim pjesëmarrjen pasi Federata Shqiptare ishte kujtuar shumë vonë për të regjistruar sportistët në Europian.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close