Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Tom Doshi letër Llallës: Dua hetues të huaj. Po Meta? “Toni” pranoi njohjen me Durim Bamin

doshiDeputeti Tom Doshi njoftoi në orët e mbrëmjes se i ka kërkuar prokurorit të përgjithshëm angazhimin e hetuesve të huaj në hetimin e çështjes për vrasjen e pretenduar ndaj tij.
Doshi thekson se shtetasin Petrit Cinari nuk e ka nxitur ai për të shkuar në prokurori.
Reagimi i Tom Doshit:
Sot i kam derguar Prokurorit Te Pergjithshem shkresen per ti kerkuar atij pjesemarres te hetuesve Nderkombetar per hetimet per goditjen ndaj meje.Pyeteni dhe Ilir Meten nqs ai eshte dakord te kete hetues Nderkombetar ne kete ceshtje. Nqs dhe ai eshte i interesuar te dale e verteta atehere rezultatet e hetimeve do te jene te pakontestueshme dhe duhet te pranohen publikisht nga te dy ne sido qe te jete ky rezultat qe del nga keta hetues Nderkombetar.
Toni sot ka pranuar njohjen me Durimin, sepse nuk mund ta mohonte dot.
Le te zbardhen tabulatet e aktivitetit Nderkombetar te droges nga Toni dhe a ka pas ai komunikim me Monika Kryemadhin…
E verteta do dale ne drite.
Per sa i perket akuzave te sotme per Petrit Cinarin, une po iu them se ky person nuk ka pasur asnje lloj nxitjeje dhe inkurajimi prej meje . Ai ka vepruar me vullnetin e tij te lire dhe une jam informuar mbasi ai e kishte bere kallzimin ne prokurori .
Ne ditet qe vijne,pasi te verifikoj dokumentacionet do ju sqaroj me ne detaje.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
1 Comment
  1. dhe kjo na mungon says

    Ju u duhet nje gjykat mbi gjykatat..prokuror te huaj thua o plere.po prokurore e gjykats jane. dora e sales pse duhen te huajet?ju duhet te futeni ne burg.jo se lili eshte me i mire se ju

Leave A Reply

Your email address will not be published.