PDIU gati të firmosë me PS, merr Peqinin dhe Konispolin

Kliko per me shume info

idrizi ramaShpëtim Idrizi ka pranuar paraprakisht propozimin e kryeministrit Edi Rama për të marrë pjesë në koalicionin e majtë në zgjedhjet vendore. Marrëveshja që pritet të firmoset javën e ardhshme, parashikon që mazhoranca të mbështes kandidatët e PDIU-së në Peqin dhe Konispol, ndërkohë që në marrëveshje parashikohet edhe marrja e shumë këshilltarëve nga çamët në disa qarqe të vendit.

Nënshkrimi i marrëveshjes me PDIU do të sjell edhe largimin përfundimtar të partisë së Shpëtim Idrizit nga koalciioni i djathtë, sinjalet e së cilës u dhanë që nga pjesëmarrja e kësaj force politike në reformën territoriale.

Kliko per me shume info
loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here