Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

PDIU gati të firmosë me PS, merr Peqinin dhe Konispolin

idrizi ramaShpëtim Idrizi ka pranuar paraprakisht propozimin e kryeministrit Edi Rama për të marrë pjesë në koalicionin e majtë në zgjedhjet vendore. Marrëveshja që pritet të firmoset javën e ardhshme, parashikon që mazhoranca të mbështes kandidatët e PDIU-së në Peqin dhe Konispol, ndërkohë që në marrëveshje parashikohet edhe marrja e shumë këshilltarëve nga çamët në disa qarqe të vendit.

Nënshkrimi i marrëveshjes me PDIU do të sjell edhe largimin përfundimtar të partisë së Shpëtim Idrizit nga koalciioni i djathtë, sinjalet e së cilës u dhanë që nga pjesëmarrja e kësaj force politike në reformën territoriale.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.