Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Protesta e PD, mbështetësit nga rrethet nisen drejt Tiranës

protestaaaQindra protestues te PD, nga Vlora janë nisur mëngjesin e së enjtes drejt Tiranës për t’iu bashkuar protestës së paralajmëruar të opozitës.
Nga informacionet e fundit mësohet se nga qyteti bregdetar janë nisur 5 autobusë me protestues.

Disa furgonë janë nisur nga fshatrat e komunës Novoselë për t’u bashkuar në kryeqytet.

Polica e qytetit bregdetar ka marrë masat për këtë protestë, duke bërë kontrrolle në mjetet e udhëtimit, si dhe të dokumentacionit të personave të dyshimtë.

Automjetet janë nisur rreth orës 7:30 nga Vlora për të qënë në Tiranë në orën 11, kur nis dhe protesta, e cila sipas organizatorëve do të jetë paqësore.

Numer i konsiderueshem qytetaresh jane nisur drejt Tiranes edhe nga Fieri, Kukesi, Shkodra, Durresi dhe Korca.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
1 Comment
  1. ali says

    Pd ka mush atubuzat me fshatare , me at rast shifni tr
    Po cfar beri gjate 25 vjet qeveri pd per vloren, ndertoi kompleksin e bashes ne uji ftot .

Leave A Reply

Your email address will not be published.