Lajmi i fundit

Doshi-Frroku, prokuroria merr në pyetje “atentatorin” Durim Bami

durim-bami15“Atentatori” i Tom Doshit, shtetasi Durim Bami pritet te merret ne pyetje gjatë ditës së premte prokurorët e Krimeve të Rënda.

Per Durim Bamin, personin që shfaqet në videon e publikuar nga Tom Doshi ku ai pranon se ka marrë para për ta vrarë atë dhe deputetin Mhill Fufi, prokuroret kane pergatitur nje liste pyetjesh.

Burime nga prokuroria kane thene se seanca e pyetjeve do të zhvillohet pas disa çështjeve të ngritura në seancat e pyetjeve me të tjerë persona që kanë lidhje me ngjarjen. Bami do të duhet të japë sërish shpjegime për pikëpyetjet e ngritura nga Doshi, për akuzat e bëra nga Dritan Prifti apo për deklaratat e Mark Frrokut.

Në momentin e parë të marrjes në pyetje Bami hodhi poshtë deklaratat e tij në video duke thënë se e kishte mësuar Doshi të fliste në atë mënyrë. Mbetet për të parë nëse do t’ju qëndrojë apo jo ai deklaratave të para.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close