Dita e Verës, turistë e vendas dynden në Elbasan

Kliko per me shume info

elbasan-ditaveresPas Natës së Verës, që mbajti në shesh të rinjtë deri në orët e para të mëngjesit, Elbasani është zgjuar sërish të shtunën plot gjallëri dhe i mbushur me njerëz nga të gjitha qytetet e vendit dhe jo vetëm.
Bulevardi kryesor I qytetit, nga stadiumi “Elbasan Arena” deri tek kryqëzimi “1 Maji”, është tejmbushur me elbasanas dhe vizitorë si asnjëherë tjetër.

Festimet e 14 marsit, sipas traditës, nisin me karnavalet e shkollave 9-vjeçare, ku përveç parakalikimit, nxënësit japin edhe mesazhe sensibilizuese.

Kliko per me shume info

Festimeve nuk u kanë munguar lulet, simboli i festës, si dhe fëmijët, ata që më së shumti i gëzohen kësaj dite.

Qytetarët, sidomos ata që kanë ardhur nga rrethe të tjera të vendit, janë shprehur të kënaqur nga festimet. Programi festiv në Elbasan do të vijojë sërish me një koncert në sheshin “Gensher”, i cili do t’i mbajë qytetarët në shesh edhe për disa orë.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here