Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Kërkohej për mashtrim, prangoset në Durrës Robert Tomja

D.-Policise-DurresPolicia e Durresit njoftoi se rreth orës 22.30 nga ana e Punonjesve  të Policise te  Drejtorisë së Policisë Kufitare dhe Migracionit Durrës, u bë kapja e shtetasit  në kërkim Robert  Tomja,
24 vj lindur ne Peshkopi dhe banues ne lagjen Paskuqan nr.2 tek shkolla ”Jashar Hoxha”, me kombësi shqiptare dhe shtetesi  Shqipetare , gjendja civile beqar me gjendje gjyqesore
i denuar per vepren penale te mashtrimit.

Ky shtetas ka kaluar ne menyre te kundraligshme kufirin nga Porti i Durresit me qellim per te ikur me traget ne Itali dhe ka rezultuar person në kërkim i shpallur me kartelë ngjyre te
“Kuqe” pasi, Prokuroria Tirane me shk.1540 dt.09.03.2015  ka derguar urdherin e dt.04.03.2015 per ekzekutimin e vendimit penal nr.430 Akti dt.18.02.2015 te Gjykates Tirane, e cila e ka denuar me 2 vite burg. ( I mbeten per te vuajtur 1 vit e 4 muaj burg).V.Penale, “Mashtrim”.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
1 Comment
  1. shqiptari says

    Mashtrusat dhe kriminelet ne Shqiperi vijne verdalle me x6 kurse kete korbin e fusin brenda se ska pas para te paguaj prokuroret dhe gjykates !

Leave A Reply

Your email address will not be published.