Furtuna e shiut, përmbytje në Durrës e Elbasan, Librazhdi pa energji

Kliko per me shume info
reshje-durres
Reshjet e shiut ne Durres

Perkeqesimi i menjehershem i motit dhe reshjet e dendura te shiut diten e diele kane sjelle probleme ne disa rrethe te Shqiperise.

Ne oret e mbremjes pas rrebeshit te shiut, ka pasur permbytje ne Durres. Uji mesohet se ka hyre ne disa banesa ne zonen e ish-Kenetes nderkohe qe ne disa akse rrugore ka pasur prani te madhe uji cka ka veshtiresuar qarkullimin.

Kliko per me shume info

Probleme raportohen edhe ne zonen e Elbasanit dhe te Librazhdit.

Ne Elbasan ka pasur furtune shiu ne oret e mbremjes ndersa raportohet se Librazhdi eshte pa furnizim me energji elektrike.

Reshje te medha shiu ka pasur edhe ne qarkun e Korces. Nderkaq ne Kukes, Tropoje dhe ne Diber ka pasur reshje bore.

Si pasoje e reshjeve te bores, pasditen e te dieles ka pasur veshtiresi qarkullimi ne Rrugen e Kombit.

Foto: Harta dixhitale e aksidenteve rrugore
loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here