Gjanica del nga shtrati, përmbytje në Fier

Kliko per me shume info

gjanicaaReshjet e dendura të shiut që përfshinë vendin kanë shkaktuar probleme në qytetin e Fierit. Lumi Gjanica ka dalë nga shtrati, duke përmbytur dhjetëra shtëpi, lokale dhe biznese.

Banorët thonë se dëmet janë të konsiderueshme dhe se situata përsëritet sa herë që bien reshje të dendura.

Kliko per me shume info

Reshjet janë kanë shkaktuar përmbytje edhe në disa prej rrugëve kryesore të qytetit të Durrësit, dhe Elbasanit.

Kukës, në zonat e thella trashësia e dëborës arrin në 50 cm. deri më tani janë të bllokuara disa komuna. Ndërsa për shkaka të dëmtimi të shtyllave në Kukës mungon energjia elektrike.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here