Soft

Pilotja më seksi në botë, ja për kë fluturon

pilotja-seksiiAjo është 23 vjeç dhe mediat thonë se është pilotja më e bukur në botë.
Niloofar Rahmani ka një detyrë të rrezikshme: ajo është e para pilote e ushtrisë afgane që pas rrëzimit nga pushteti të talibanëve në vitin 2001.
Për kurajën e saj, ajo është nderuar nga Ministria e Jashtme amerikane me çmimin “International Women of Courage Award”.
Ajo thotë se ka ëndërruar të fluturojë që e vogël.
Pasi mësoi anglisht dhe mbaroi shkollën, tani ajo ka hyrë në mision. Talibanët janë tërbuar nga ky lajm.


Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close