Kërkohen 30 muaj burg për kryebashkiakun e Fierit, Baftjar Zeqaj

Kliko per me shume info

baftjarProkuroria e Fierit kërkon 2 vjet e 6 muaj burg për kryetarin aktual të bashkisë së Fierit Baftiar Zeqaj për akuzën e “shpërdorimit të detyrës”.

Më 26 dhjetor Kryetari i Bashkisë së Fierit Baftjar Zeqaj dhe gjashtë vartës të tij u dërguan në gjykatë me akuzën e shpërdorimit të detyrës. Prokuroria e Fierit e akuzon kryebashkiakun socialsit për abuzime në dhënien e banesave sociale.

Kliko per me shume info

Hetimi kishte nisur pas kallëzimit të bërë nga 15 banorë të Fierit të cilët edhe pse plotësonin kushtet për strehim, nuk e kanë përfituar banesën sociale.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here