Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Elbasan, arrestohet 25 vjecari, iu gjet në makinë armë e fishekë

policia-elbasanPolicia e Elbasanit ka vënë në pranga një 25 vjecar të cilit iu gjet në mjetin e tij arsenal armësh e fishekësh.

Sipas njoftimit të policisë së qarkut Elbasan, Behxhet Salla 25 vjec nga Elbasani gjatë kontrollit të mjetit iu sekuestrua një armë zjarri tip automatik model 56 të kalibrit 7.62 mm, me numër të stampuar “658-95”me një krehër me 23 fishekë,   model 56, të kalibrit 7.62 mm.

Arma dhe mjeti u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.